Ubezpieczenia Podkarpacie

Przyciemnione szyby
25 marca 2020
Bramy automatyczne
26 marca 2020
Przyciemnione szyby
25 marca 2020
Bramy automatyczne
26 marca 2020

W domu, czy w podróży — zadbaj o ubezpieczenie

Polisę ubezpieczeniową wykupujemy, aby nie martwić się o finansowe skutki nieszczęśliwych zdarzeń. Składka, jaką płacimy zakładowi ubezpieczeń to cena za to, że zakład przejmuje na siebie odpowiedzialność finansową za skutki negatywnych, losowych wydarzeń. Do ubezpieczyciela zgłaszamy się, kiedy chcemy zabezpieczyć się przed konkretnym zdarzeniem, przykładowo pożarem domu, kradzieżą samochodu, nieszczęśliwym wypadkiem.

Na co uważać przy zakupie ubezpieczenia?

Wiele osób nie decyduje się na zakup polisy ubezpieczeniowej, ponieważ nie ufa zakładom ubezpieczeń i sądzi, że agenci próbują tylko ich naciągać. Należy pamiętać jednak, że ubezpieczalnie są zobowiązane działać zgodnie z prawem. Najczęściej dochodzi do nieporozumień pomiędzy ubezpieczycielem, a klientem z powodu braku zrozumienia oferty, jaką zakupuje klient albo niedoczytania umowy, jaką się podpisuje.

Przed zawarciem umowy warto:

  • dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) - to jest podstawa, w której określone są prawa i obowiązki zarówno zakładu ubezpieczeń, jak i samego klienta. Jest to wyszczególnione, za co należą się pieniądze, ile dostaje się odszkodowania, które zdarzenia są wyłączone oraz ile wynosi składka,
  • sprawdzić, które z ubezpieczeń są obowiązkowe - jeżeli nie czujemy potrzeby opłacania dodatkowych ubezpieczeń, zawsze możemy odmówić dodawania ich do kupowanego pakietu. Nawet po rozmowie z agentem sami musimy zastanowić się, co będzie dla nas przydatne, a co będzie tylko płatnym luksusem,
  • wyjaśnić wszelkie wątpliwości i niejasności, jakie mamy - pracownicy firm ubezpieczeniowych zawsze z chęcią odpowiedzą na nurtujące nas pytania, bo dokładnie znają się na przepisach i co konkretnie obejmuje oferta, a czego nie. Jeśli mamy pytania nawet takie, które brzmią dla nas zbyt prosto, warto je jednak zadać i upewnić się co do tych kwestii.

Bezpieczne podróże w kraju i za granicą

O ubezpieczanie powinniśmy dbać nie tylko podczas wakacji za granicą, ale także podczas podróży po kraju. Podróżując po Polsce mamy oczywiście dzięki ubezpieczeniu w ZUS darmową opiekę medyczną, ale jeśli chcielibyśmy szybko skorzystać z pomocy lekarza prywatnego, to w takim wypadku przydaje się wykupione wcześniej ubezpieczenie. Koszt składki na pewno będzie niższy niż ewentualna cena takiej usługi w gabinecie lekarskim. Firma CARLO jest profesjonalną agencją ubezpieczeniową w Rzeszowie, która posiada w ofercie kompleksowe ubezpieczenie na życie, dom, NNW, firmę, podróże oraz inne. Każdy z pewnością znajdzie pakiet ubezpieczeniowy dla siebie. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie lub zapewnić ochronę istotnym dla ciebie rzeczom zgłoś się do CARLO już dziś.