Przyciemnione szyby

Sprzęt laboratoryjny
20 marca 2020
Ubezpieczenia Podkarpacie
26 marca 2020
Sprzęt laboratoryjny
20 marca 2020
Ubezpieczenia Podkarpacie
26 marca 2020

Przyciemnione szyby – komfort czy tylko moda?

Sporo nowoczesnych samochodów posiada przyciemniane szyby już w standardzie. Kierowcy mogą je także przyciemnić samodzielnie lub zlecić to odpowiedniej firmie. Przyciemnianie szyb nie jest nielegalne, ale musi spełniać pewne warunki, aby tę legalność zachować. Istniejś na rynku różne kolory oraz stopnie przyciemnienia, ale to na co się zdecydujemy, zależy tylko od nas. Przede wszystkim powinniśmy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a nie na modny wygląd.

Jak przyciemnić szyby?

Najpopularniejsze jest przyciemnianie folią, ponieważ można wykonać je nawet samodzielnie. Niestety jakość produktów zamówionych w internecie czy osobiście w motoryzacyjnym sklepie nie zawsze jest odpowiednia, by spełnić wymagania, jakie nakłada na nas prawo. Folie do przyciemniania szyb samochodowych są powszechnie dostępne w różnej kolorystyce i parametrach, takich jak stopnień przyciemnienia, odbicia promieni czy redukcji ciepła. Nałożenie foli na szybę nie jest jednak tak łatwe, jak może się wydawać i warto taką pracę zlecić kompetentnym osobom, by zaoszczędzić własny czas oraz pieniądze. Dodatkowo firmy mogą wystawić zaświadczenie, że dany produkt jest używany zgodnie z przepisami prawa, a o taki dokument może prosić policja podczas kontroli pojazdu.

Inną metodą przyciemniania szyb jest przyciemnianie piecowe, które polega na metalizacji szkła tlenkami tytanu. Stopień zaciemnienia w takim wypadku zależy od ilości tytanu umieszczonego na centymetrze kwadratowym szyby. Taka powłoka charakteryzuje się tym, że odbija ciepło, nie rysuje się, a w nocy rozjaśnia się jak okulary fotochromowe. Niestety w parze z nową technologią idą dość wysokie koszty, dlatego mała ilość osób decyduje się na taki sposób przyciemniania szyb własnego auta.

W trosce o komfort jazdy

Wielu kierowców zaczyna przyciemniać szyby właśnie ze względu na komfort jazdy, jaki to zapewnia. Dzięki przyciemnieniu mamy zapewnioną izolację termiczną, ochronę oczu i skóry przed promieniami UV, zwiększoną ochronę antywłamaniową oraz podniesiony poziom odczuwanej prywatności w aucie. Za przyciemnianiem szyb coraz częściej przemawiają zalety czysto praktyczne, choć w rzeczywistości walory estetyczne samochodu również są pokreślone. Jedną z firm na terenie Podkarpacia, która zajmuje się między innymi przyciemnianiem szyb w Sanoku, Lesku i w Bieszczadach, jest firma Auto-Ściema. To profesjonalna firma z Sanoka, która dzięki doświadczeniu gwarantuje rzetelnie i dokładnie wykonane zlecenie, a materiały używane przy pracy są zawsze najwyższej jakości. Jeśli myślisz o przyciemnieniu szyb we własnym aucie, to zgłoś się do firmy Auto-Ściema – doradzimy oraz profesjonalnie wykonamy każdą powierzoną nam pracę.