Bramy automatyczne

Ubezpieczenia Podkarpacie
26 marca 2020
Kupić czy wynająć samochód?
1 kwietnia 2020
Ubezpieczenia Podkarpacie
26 marca 2020
Kupić czy wynająć samochód?
1 kwietnia 2020

Bramy automatyczne – wymagany komfort czy niepotrzebny luksus?

Automatyka do bram pojawiła się a rynku kilkanaście lat temu. Początkowo stanowiła luksus i montowana była jedynie na strzeżonych osiedlach czy posesjach wokół domów jednorodzinnych. Teraz może mieć ją praktycznie każdy. Koszt takiej bramy znacznie przewyższa koszt bramy otwieranej ręcznie, mimo to brama taka jest bardziej komfortowa i wygodna od zwykłej.

Zalety i wady bramy automatycznej

Dzięki możliwości otwierania i zamykania bramy z pilota zyskujemy dużą wygodę. Nie musimy już wychodzić z samochodu w trakcie deszczu lub śniegu, aby ją otworzyć. Tak samo nie musimy opuszczać domu w przypadku wizyty gości. Oszczędzamy też w ten sposób czas, nie musząc za każdym razem otwierać i zamykać bramy ręcznej np. w drodze do pracy, brama zamknie się automatycznie po wciśnięciu przycisku. Mieszkając na ruchliwej ulicy, niebezpiecznym jest pozostawianie uruchomionego samochodu, gdy jesteśmy zmuszeni otworzyć lub zamknąć bramę. Wadą jest wysoki koszt zakupu i montażu, a i przypadku przerwy w dostawie prądu będziemy musieli dezaktywować blokadę i otworzyć bramę ręcznie.

Zalety i wady bramy manualnej

Brama taka jest tańszą alternatywą bramy automatycznej. Nadaję się też, gdy planujemy zmianę ogrodzenie, nie potrzebujemy wtedy demontować całego mechanizmu otwierającego. Takie bramy nadają się idealnie, gdy jest to nasza druga brama, której używamy sporadycznie lub nie jest wykorzystywana wiele razy w ciągu dnia. Wadą takiej bramy jest konieczność ręcznego otwierania i zamykania jej przy każdej potrzebie wykorzystania samochodu. Przeszkadzać może też niesprzyjająca pogoda lub mocny wiatr.

Kiedy wybrać bramę automatyczną?

Jeśli korzystamy z bramy kilka lub kilkanaście razy dziennie, zamontowanie mechanizmu otwierającego jest idealnym pomysłem. Czas stracony na otwieraniu i zamykaniu bramy ręcznie może być zaoszczędzony. Nie będziemy musieli moknąć ani wystawiać się na silny wiatr wystarczy użyć pilota, a brama otworzy się lub zamknie automatycznie. Jeśli uważacie, że potrzebujecie takiego mechanizmu, warto odwiedzić Podkarpacką firmę Rezbi. Są oni autoryzowanym sprzedawcą napędów do bram w Rzeszowie i na terenie całego województwa. Oferują napędy z najwyższej jakości komponentów z wieloletnią gwarancją. Jest możliwość też zamówienia profesjonalnego montażu i serwisu, także bramy garażowe i domofony.