Sprzęt laboratoryjny

Wakacje w bieszczadach
13 marca 2020
Przyciemnione szyby
25 marca 2020
Wakacje w bieszczadach
13 marca 2020
Przyciemnione szyby
25 marca 2020

Profesjonalny sprzęt laboratoryjny podstawą każdego badania

Nowoczesne laboratorium nie może istnieć bez specjalistycznego sprzętu i niezbędnego wyposażenia do przeprowadzania testów. Sprzęt laboratoryjny wykorzystywany jest w wielu branżach i istotne jest zadbanie nie tylko o jakość, ale i o bezpieczeństwo użytkowania. Warto się zastanowić co będzie niezbędne w naszym laboratorium i co zrobić, by jak lepiej je urządzić.

Meble, sprzęty oraz urządzenia laboratoryjne

Wybierając meble do laboratorium, należy kierować się przede wszystkim ergonomią pracy oraz bezpieczeństwem, tak by zachowana została zgodność z zasadami BHP. Każdy sprzęt musi mieć odpowiednią przestrzeń do wygodnej pracy przy nim, a odczynniki chemiczne używane przy pracy muszą mieć bezpieczne miejsce przechowywania. Metalowe wyroby laboratoryjne są niezbędnym i powszechnie stosowanym elementem wyposażenia laboratorium. W głównej mierze są to elementy podtrzymujące, stabilizujące i zabezpieczające pozostałe wyposażenie laboratoryjne takie jak: statywy, stojaki, łapy, uchwyty, klamry, łączniki, pierścienie. Z metalu wykonywanych jest również wiele elementów pomocniczych używanych w trakcie zwykłych prac laboratoryjnych, czyli przykładowo szpatułki, szczypce, nożyczki czy skalpele.

Wśród urządzeń laboratoryjnych można wyróżnić urządzenia do:

  • przechowywania, np. odczynników, leków, szczepionek,
  • podgrzewania, gotowania czy odparowywania cieczy lub roztworów,
  • przepompowywania cieczy i gazów,
  • czyszczenia, mycia, sterylizacji i suszenia szkła laboratoryjnego,
  • precyzyjnego ważenia.

Część z urządzeń laboratoryjnych stworzona jest do ochrony osoby pracującej w laboratorium przed substancjami żrącymi, wirusami lub też czynnikami patogennymi. Oprócz tego należy wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt ochronny w postaci fartuchów, okularów, natrysków, masek i rękawic.

Jakość i bezpieczeństwo — to podstawa

Żadne, nawet najbardziej nowoczesne meble i sprzęt laboratoryjny nie wystarczy, jeżeli w laboratorium zlekceważone zostaną zasady bezpieczeństwa BHP. Jeżeli nie zadbamy o to w odpowiedni sposób, wtedy narażamy nie tylko siebie, ale i naszych pracowników na ryzyko zagrożenia zdrowia i życia. Kompleksowe wyposażenie laboratorium w specjalistyczne meble, sprzęt i urządzenia, a także wszelkie niezbędne odczynniki chemiczne jest kwestią niezwykle ważną. Profesjonalnie wyposażone laboratorium i najwyższa jakość sprzętu podnosi komfort pracy oraz efektywność.

Firma ChemiLab oferuje szeroką gamę wysokiej klasy produktów takich jak:

  • sprzęt pomiarowy,
  • szkło laboratoryjne,
  • odczynniki laboratoryjne i chemikalia,
  • ochrona pracy i sprzęt BHP,
  • Materiały laboratoryjne z tworzyw sztucznych i metalu.