Wakacje w bieszczadach

kursy podnoszące kwalifikacje
12 marca 2020
Sprzęt laboratoryjny
20 marca 2020
kursy podnoszące kwalifikacje
12 marca 2020
Sprzęt laboratoryjny
20 marca 2020

Wakacje w bieszczadach – piękne krajobrazy i chwila wytchnienia

Wybór miejsca, w które pojedziemy na wakacje, zazwyczaj jest trudny. Niektórzy lubią morze, inni wybierają góry, jeszcze inni jeziora lub podróże zagraniczne. Wszyscy jednak chcą spędzić wypoczynek w jak najlepszych warunkach. Bieszczady są w tym wypadku idealne. Woda, słońce, góry i miejsca, gdzie spokojnie i komfortowo można spędzić noc. Wakacje w BIeszczadach to atrakcyjnie spędzony czas na łonie natury.

Majestatyczne widoki

Bieszczady nie należą do najwyższych gór, dlatego zdobywanie szczytów nie jest tak wielkim wyzwaniem. Wymaga to jednak pewnego wysiłku, z całą pewnością można powiedzieć, że mimo wszystko warto zobaczyć niesamowity widok rozciągający się w każdą stronę od miejsca, do którego podróżowaliśmy. Ferie w Bieszczadach zarówno w lecie, jak i w zimie pozwolą cieszyć się tym oszałamiającym widokiem.

Dom rzadkich stworzeń

Bieszczadzki Park Narodowy jest schronieniem dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt jak na przykład rysie, żbiki, żubry czy bobry. Wiele ze zwierząt występujących w Bieszczadach nie występuje nigdzie indziej. Dlatego wyprawy badawczo-przyrodnicze w Bieszczady również są dobrym pomysłem.

Popularne wśród żeglarzy

Oprócz niesamowitych krajobrazów górskich na obszarze Bieszczad znajduje się również największe w Polsce sztuczne jezioro – Jezioro Solińskie. Przy Jeziorze Solińskim wydzielone są kąpieliska, a na całym zbiorniku obowiązuje strefa ciszy. Uprawiane jest nad nim również żeglarstwo i windsurfing a ze względu na walory krajobrazowe oraz fakt, że jezioro to, nie jest bardzo „skomercjalizowane”, jest dosyć popularne.

Nocne piękno

Oprócz samych krajobrazów górskich Bieszczady są dobrym miejscem do obserwacji nocnego nieba. W związku z tym, że są jednym z najciemniejszych miejsc w Europie. Istnieje tam możliwość ujrzenia czystego nocnego nieba, którego nie zakłócają sztuczne światła. Park nocnego nieba powstał właśnie z myślą o tym, aby ludzie mogli się cieszyć takim widokiem.

Wakacje w Bieszczadach są wyborem bardzo komfortowym, gdyż przez różnorodność atrakcji turystycznych znajdzie się w nich coś, co każdego zadowoli. Problemem może być wybór miejsca noclegowego. Pola namiotowe czy domki kuszą ceną, jednak w większości przypadków przebywanie w takich miejscach jest mało komfortowe. Ku uciesze lubiących odrobinę wygody w Bieszczadach usługi świadczą także hotele.

Hotele w Bieszczadach oferują bezpłatne parkingi, bezpieczne miejsca do zabawy dla dzieci, oferują również obsługę wycieczek szkolnych oraz firmowych. Jednym z takich hotelów jest Hotel Solny znajdujący się w Dołżycy. Posiada on wielu partnerów, dlatego możliwe jest zorganizowanie całych wycieczek czy zielonych szkół. Pokoje dostępne są w różnych metrażach, jednak wszystkie są w pełni wyposażone i posiadają widok na rozciągające się wokół pasy górskie. W ofercie hotel posiada pakiety np. Pakiet romantyczny, który jest idealnym wyborem np. na rocznice ślubu i zawiera 2 noclegi w odpowiednio udekorowanym pokoju, śniadanie podane do łóżka oraz kolację z butelką wina.