Kupić czy wynająć samochód?

Bramy automatyczne
26 marca 2020
Popularne wzory sukien ślubnych
2 kwietnia 2020

Aktualnie rośnie popularność wszelkiego rodzaju formy wynajmowania oraz leasingu. Czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze kupować samochód? Bardziej opłaca się kupić samochód czy raczej go wynająć?

Kupić czy wynająć samochód – co lepsze?

Aktualnie rośnie popularność wszelkiego rodzaju formy wynajmowania oraz leasingu. Czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze kupować samochód? Bardziej opłaca się kupić samochód czy raczej go wynająć?

Zakup samochodu - koszty

Mimo iż wydaję się, że zakup samochodu jest bardzo prosty, przecież potrzeba tylko określić budżet oraz znaleźć auto odpowiadające wymaganiom. Ofert na różnych portalach jest ogromna ilość i każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak posiadanie pojazdu wiąże się z szeregiem kosztów, których nie możemy pominąć, przykładowo ubezpieczenie, serwis, paliwo czy utrata wartości. Koszta te można pominąć, wynajmując auto.

Wynajem samochodu

Podstawowym kosztem, jaki ponosimy przy wynajęciu auta, jest koszt paliwa, jednak przy wynajmowaniu możemy wybrać auto z oszczędnym silnikiem, bądź hybrydę. Jednak korzystając z usługi wynajmu, nie musimy ponosić kosztów serwisowania i napraw, które są najdroższą rzeczą w użytkowaniu samochodu. W takim wypadku koszty te ponosi firma wynajmująca. Identycznie jest z ubezpieczeniem OC i AC. W ostatnich latach cena ubezpieczenia ogromnie wzrosła, co powoduje utrzymanie samochodu jeszcze trudniejsze. W przypadku wynajmu koszt ten też ponosi wypożyczalnia. Ostatnią rzeczą jest utrata wartości, zakup samochodu niestety nie jest inwestycją. Przez okres użytkowania, samochód potrafi stracić nawet połowę swojej wartości, a płaci za to właściciel przy sprzedaży auta.

Czy warto wynająć samochód?

Opinie osób, które posiadają auto w ramach wynajmu, są zdecydowanie pozytywne. Jest to oferta bardzo korzystna dla naszego budżetu. Zaskakujące jest, że auta możemy zmieniać co 12 miesięcy lub nawet częściej, jest to zdecydowanie zaleta dla osób, które lubią jeździć różnymi samochodami. Przy zakupie auta jesteśmy do niego przywiązani na dużo dłuższy okres. A jeśli wy potrzebujecie wynająć auto, warto odwiedzić wypożyczalnie samochodów w Tarnowie firmę Krasje. Oferują oni wynajem samochodów osobowych i dostawczych. W swoich usługach mają dojazd do klienta pod wskazany adres, możliwość odbioru samochodu u klienta na terenie Tarnowa, elastyczny cennik i wiele więcej.