Łóżka dziecięce

Obrazy olejne
21 czerwca 2017
kursy podnoszące kwalifikacje
12 marca 2020
Obrazy olejne
21 czerwca 2017
kursy podnoszące kwalifikacje
12 marca 2020

Łóżka dziecięce – jak wybrać?

Poszukując łóżka dla dziecka można sugerować się różnymi czynnikami. Jest to kolor, twardość łóżka, materiał z jakiego jest wykonany oraz wiele innych parametrów. Przeanalizowaliśmy rynek łóżek dziecięcych i już na samym początku ustaliliśmy że najlepsze łóżka dziecięce są to takie łóżka które wykonywane są ręcznie poprzez wykwalifikowane firmy produkcyjne które kłada duży nacisk na jakość.

Łóżko to podstawowy element wyposażenia każdego pokoju. Miejsce snu dla naszego dziecka powinno być nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne i funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżka dziecięce?

Łóżko dla dziecka w Baby Comfort

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm, które zajmują się produkcją łóżek dziecięcych. Przed kupnem takiego mebla powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonany. Najczęściej pada wybór na drewno. Jest to trwały materiał, dlatego łóżko z drewna posłuży nam przez wiele lat. Ważne jest jednak, aby dokładnie sprawdzić, czy nie ma żadnych zadr, drzazg oraz czy krawędzie nie mają ostrych kantów. Istotny jest również fakt, z jakich farb lub lakierów korzystał producent.

Nasze pociechy często budzą się rano w całkiem innej pozycji, niż zasypiały. Aby uchronić je przed upadkiem na podłogę, warto kupić łóżko z zabezpieczeniem. Producenci oferują łóżka z barierką ochronną, która jest miękka i nie zrobi krzywdy naszemu dziecku.

Funkcjonalność

Dzieci bardzo szybko rosną więc trzeba pomyśleć, w jakim rozmiarze kupić łóżko. Nie warto kupować mebli „na styk”, ponieważ będziemy musieli wymieniać je bardzo często, co wiąże się z dużymi kosztami. Producenci starają się teraz dodać dużo udogodnień takich jak na przykład regulowany poziom zagłówka czy dodatkowy pojemnik służący do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Dobrym rozwiązaniem są szuflady instalowane pod materacem. Ciekawym rozwiązaniem dla pokoju gdzie ma spać dwójka dzieci, jest łóżko z podwójnym spaniem. Po rozłożeniu mamy dwa funkcjonalne materace do spania.

Łóżko dziecięce dla chłopców

Różne wzory i kolory

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki mają różne upodobania. Jedne chcą cały pokój na różowo, inne marzą o łóżku w auta. W czasach gdzie na rynku jest prawie wszystko mamy wiele możliwości. Przy decyzji
o łóżku z konkretnym motywem lub w konkretne wzory warto się poważnie zastanowić. Dzieci często zmieniają swoje ulubione zabawki, kolory więc łóżko z nadrukiem ulubionej bajki też może po czasie się nie podobać.

Ważna decyzja

Wybór łóżka dla dziecka to poważna decyzja, której nie powinno podejmować się pochopnie. Warto sprawdzić oferty różnych producentów oraz porozmawiać z profesjonalistami. Jednym ze sklepów, gdzie można kupić godne uwagi łóżka dziecięce w Rzeszowie, jest Baby Comfort. Posiadają bezpieczne oraz funkcjonalne meble do spania. Mają łóżka jednoosobowe lub dwuosobowe, o różnych kolorach. Jest też możliwość dobrania odpowiedniego haftu.